Yenişehir Rehberlik Sistemi

Yenişehir Özel Öğretim Kursu kapsamlı ve gelişimsel bir rehberlik anlayışı ile hareket etmektedir. Birinci önceliğimiz her öğrencimizin değerli olduğunu ve her birinin başarabilecekleri alanların olduğunu onlara fark ettirmektir. Öğrencilere “Sizi en iyi sizden biri anlar.” Diyerek çıktığımız bu yolda onların yaşadıkları sorunlara mutluluklarına üzüntülerine ortak olarak onlarla beraber süreci değerlendirmeyi amaçlamaktayız. Kendinin farkında olan, ne yapmak istediğini bilen ve bu yolda çalışmaktan asla vazgeçmeyen bizleri kılavuz olarak gören ve bizlerin desteğine ihtiyaç duyan öğrencilerle başarıya ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Yenişehir Özel Öğretim Kursu

Yenişehir Özel Öğretim Kursunun, yeni nesil eğitim sistemi hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın

Bize Ulaşın

Bireysel Planlama

Bireyler yetenek, ilgi, değer, tutum, gelişim özellikleri, psikolojik, kültürel, sosyal ve ekonomik yönleri bakımından birbirinden farklılık gösterirler. Biz de bu farklılıkları esas alarak öğrencilerle ilgili yapacağımız her çalışmada bireyselliği ön plana çıkardık.

Test ve Envanterlerle Bilimsel Yaklaşım

Yenişehir Özel Öğretim Kursu olarak rehberlik hizmetinin sadece sınava yönelik çalışmaları değil aynı zamanda öğrencilerin kendilerini tanımalarını sağlamaya yönelik çalışmaları da kapsaması gerektiğini düşünüyoruz. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında akademik anlamda yapılan çalışmalarda geçerliği ve güvenirliği kanıtlanmış, öğrencilerle ilgili anlamlı sonuçlara ulaşabileceğimiz test ve envanterlerle de yapacağımız çalışmaları desteklemekteyiz.